Ak ste sa rozhodli pre terapiu, bude potrebné skontrolovat v mojom kalendári volné termíny .

Ošetreniu predchádza pohovor, na základe ktorého má terapeut možnosť zorientovať sa v probléme a potrebách klienta, diagnostikuje ho a zvolí tú správnu techniku a postupy ošetrenia. V prípade, že klient sám požiada o diagnostiku, zasielam mu podrobný dotazník , ktorý mi vyplnený prinesie na prvé ošetrenie.

Terapia sa vykonáva v oblečení, preto by bolo potrebné doniest si vlastné pohodlné domáce bavlnené oblečenie a co najvolnešie hrubé ponožky.

Shiatsu sa vykonáva v príjemnom kľudnom prostredí, na podložke na podlahe. Je ho však možné vykonávať aj na stoličke v sede.

Pokiaľ chcú pacient i terapeut docieliť ten správny efekt shiatsu, je vhodné nejesť najmenej dve hodiny pred ošetrením. Prinajmenšom nejesť nič ťažké.

Moxovanie

Nahrievanie moxou prevádzam v kombinácii so shiatsu ako podpornú liečbu v prípadoch, kedy je aplikácia tepla prospešná pre organizmus. Je určené predovšetkým osobám trpiacim chladom, či stagnáciami z chladu, ktoré sa môžu prejavovať rôznymi bolesťami, oslabeným trávením, menštruačnými problémami, nedostatkom energie a pod. Preventívne pri sklone k častému nachladnutiu, pri reumatických bolestiach zhoršujúcich sa v chlade, zadržovaní vody v organizme, neplodnosti či impotencii (pokiaľ sú zapríčinené chladom). Zároveň moxu používam na doplnenie Ki. Za týmto účelom používam moxovacie cigarety, ktoré sa po zapálení približujú k pokožke za účelom prehriatia. Používam aj moxovacie kuželky, ktoré sa na telo prikladajú priamo na telo cez plátok cesnaku, zázvoru alebo soli.

error: Obash je chránený.